Hakkımızda

MC Tekstil, gelişmiş, modern, yüksek kapasiteli makine parkuru ve profesyonel iş gücü ile uluslar arası markalara "private label" üretim yapmak üzere 1993 yılında kuruldu. % 100 Türk sermayesi ile kurulan MC Tekstil, kalite prensibinden ödün vermeyen, mükemmeliyetçi yaklaşımla işinden kazandığını yine işine katarak hem nicelik hem de nitelik yönünden gelişme sağladı.

Markalaşmanın önemini ve gerekliliğini ön görerek büyümeyi hedefleyen firma, 2000'li yıllara yaklaşırken AR-GE yatırımlarını hızlandırarak markalaşma yönündeki faaliyetlerine ivme kazandırdı ve milenyum çağının başlangıcı olan 2000 yılında da erkek spor giyim markası;"MXC Sport"u oluşturdu. MC Tekstil, üretimde elde ettiği başarının aynısını kendi markası ile de yakalayarak müşterilerinden gelen yoğun talep üzerine çok kısa bir süre sonra bayan spor giyim markası "Speed Life"ı da pazara sundu.

MC Tekstil'i kuran, genç, dinamik ve hedeflerini her zaman ortalamanın üzerinde belirleyen vizyoner yönetim ekibinin kaliteye olan tutkusu, modaya olan ilgilleri ve daima daha iyiyi arzulamaları MXC Sport ve Speed Life markalarını geçen zaman içinde yenilikçi ve tarz yaratan markalar olarak konumlandırdı. Bugün dünya trendlerini yakından takip eden ve bu trendleri kendi yaratıcılıkları ile yeniden yorumlayan tasarımcılar tarafından oluşturulan koleksiyonlar, "kalite-performans-şıklık" triosunu bir arada bulundurmaktadır. Gücünü başarılı ekip çalışmasından ve yılların tecrübesinden alan firma, rahat kesimleri, sade şıklık konsepti ile tamamlayarak oluşturduğu modelleri tüketicilerinin beğenisine sunmaktadır.

MC Tekstil, MXC Sport ve Speed Life markaları için Rusya, Bulgaristan, Yunanistan, Macaristan, Portekiz, Romanya, Ukrayna, Cezayir, Ürdün, İran, Irak, Lübnan ve Türkî Cumhuriyetleri'ne gerçekleştirdiği ihracatın yanı sıra Türkiye'de de shop in shop ve corner bayileri ile oluşturduğu dağıtım kanalını her geçen gün daha da genişletmektedir.

"Run, never stop" sloganı ile markalaşma maratonunda durmaksızın hızla koşan MC Tekstil, bünyesinde kurduğu "Takım Sporları" bölümüyle de uluslararası arena da pek çok futbol takımına eşofman ve forma üretimi gerçekleştirmektedir.


MISYON & VIZYON

MİSYONUMUZ

Kalite odaklı olmayı ve koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinerek, sürekli gelişen, kendini yenileyen, etik değerlere sadık, rekabetçi ve değer yaratan katılımcı yönetim anlayışı ile hareket etmek, ekonomik fayda sağlayarak toplumsal gelişime katkıda bulunmak

VİZYONUMUZ

Sürdürülebilir büyüme potansiyeli, ürün çeşitliliği ve teknolojisiyle "kalite-performans-şıklık" triosunu bir arada sunarak spor giyim pazarına yön veren ve öncülük eden bir dünya markası olmak.


DEĞERLERİMİZ

Güven, Güvenilir olmak bizim için olmazsa olmazdır. İlişkilerimizin temeli dürüstlüktür.

Saygı, İnsana, topluma, doğal çevreye, farklılıklara, emeğe, hak ve hukuka saygılıyız.

Bilgi, Bilgiye değer veriyoruz. Değer yaratmanın yolunun sürekli öğrenmeden geçtiğini biliyoruz ve en önemlisi de bilgi sahibi olduktan sonra fikir sahibi oluyoruz.

Hayal Gücü, Hayallerimizin, imkansız olan şeylerin bir gün mümkün olacağı konusunda bize yol gösterdiğini biliyoruz. Bu sebeple de düşüncelerimizin özgürce uçmasına izin veriyoruz.

Tutku, İşimize yüreğimizi katıyoruz, işimizi tutkumuzun ateşi ile alevlendiriyoruz.

Cesaret, Cesuruz, en zorlu koşullarda bile özgüvenimizi yitirmiyoruz.

Ve biz; Asla durmamak üzere koşuyoruz!